Išaugęs noras eksperimentuoti virtuvėje
B. Baratinskaitė pastebi, kad pandemijos metu dalis lietuvių ėmė daugiau laiko praleisti virtuvėje ir leisti sau paeksperimentuoti. Anot jos, įdomesni, daugiau laiko ir susikaupimo reikalaujantys receptai anksčiau susilaukdavo ne tiek daug tautiečių dėmesio, tačiau dabar situacija yra pasikeitusi.
„Šokoladiniai gėlių vazonėliai yra puikus pavyzdys, kad lietuvių atradimams virtuvėje ribų nėra. Šio įmantraus deserto paslaptis – jo išskirtinė išvaizda, kuri ne vieną priverčia sudvejoti dėl galimybės šį desertą suvalgyti. Išskirtinis įdaras, kuris, žiūrint į šokoladinį vazonėlį, labiau primena jame supiltą juodžemį, išties priverčia ne vieną suabejoti“, – sako B. Baratinskaitė.
Vis dėlto, norint paruošti išskirtinio skonio ir išvaizdos šokoladinį gėlių vazonėlį, anot maisto ekspertės, gali pakakti vos kelių paprastų įrankių, stipriai palengvinančių gamybos procesą. Todėl svarbu pasirūpinti vienkartiniu puodeliu, padėsiančiu suformuoti tinkamo vazonėlio formą, bei mėgstamu šokoladu, kuriame yra daugiau kakavos sviesto, leisiančio vazonėliui labiau blizgėti ir padėsiančio išsiskirti subtiliam šokolado skoniui.
Ta proga, artėjant savaitgaliui, B. Baratinskaitė dalijasi paprastu ir kiekvienam įkandamu šokoladinių vazonėlių receptu, kuris ne tik užtikrins puikią nuotaiką ir gerai praleistą laiką virtuvėje jį gaminant, bet ir garantuos artimųjų susižavėjimą papuošiant juo velykinį stalą.
Džiaugsmas gomuriui ir akims – šokoladiniai gėlių vazonėliai
4 vazonėliams reikės
Įdarui: 500 g pieno, 130 g cukraus, 50 g kukurūzų krakmolo, 3 kiaušinių trynių, žiupsnelio druskos, arbatinio šaukštelio vanilės ekstrakto, smulkiai sutarkuotos vidutinio apelsino žievelės, 30 g sviesto.
Vazonėlio formai: 300 g pieninio šokolado (geriausia, jei šokolade yra papildomo kakavos sviesto), 100 g stambiai pjaustytų pistacijų (arba kitų mėgstamų riešutų), 250 g braškių, 200 g smulkiai sutrupintų šokoladinių sausainių.
Papuošimui: mėgstamos mėtos ar rozmarino šakelės, valgomų ar kitų gėlių.
Įdaro paruošimas
Į dubenį supilkite 100 g pieno, pusę cukraus, kukurūzų krakmolą, kiaušinių trynius bei druską. Viską gerai išplakite. Į atskirą puodą supilkite likusį pieną, cukrų, vanilės ekstraktą bei apelsino žievelę. Viską kaitinkite ant vidutinės ugnies, kol užvirs. Vos užvirus, puodą nukelkite nuo ugnies ir palaukę, kol pravės, lėtai maišydami supilkite masę su išplaktais kiaušinių tryniais.
Tuomet viską išmaišykite ir dėkite puodą ant viryklės kaitinimui. Plakdami kaitinkite masę ant vidutinės ugnies, kol kremas sutirštės. Puodą nuėmus nuo viryklės, į masę įdėkite sviestą ir plakite, kol sviestas ištirps. Kremą perpilkite į kitą dubenį, uždenkite plastikine plėvele ir laikykite šaldytuve 1-2 valandas, kol masė gerai atvės. Sustingusią išimtą masę plakite tol, kol kremas taps purus.
Vazonėlių paruošimas
Į vienkartinį popierinį puodelį įpilkite 2-3 šaukštus ištirpinto šokolado ir gerai išsukite, kad šokoladas padengtų visas vidines puodelio sieneles. Tuomet 5-10 minučių palikite puodelį su ištemptu šokoladu, iki kol jis sustings.
Pakartokite veiksmą su tuo pačiu puodeliu, pildami antrą sluoksnį šokolado, ant jau užstingusio pirmojo sluoksnio. Vėl palikite 5-10 minučių. Sustingus, atsargiai išimkite šokoladą iš puodelių. Paimkite šokoladinį vazonėlį ir įpilkite į jo dugną sluoksnį kremo, du šaukštus pistacijų, vėl sluoksnį kremo, šaukštą mažais gabalėliais supjaustytų braškių ir du šaukštus sutrupintų šokoladinių sausainių. Procesą pakartokite su likusias puodeliais. Vėliau į vazonėlius įsmeikite žolelių šakeles, mėgstamas gėles ir patiekite.
„Vis labiau bundant gamtai, verta pagalvoti ir apie įvairesnius vazonėlių papuošimo būdus. Išeitimi gali tapti gyvos pavasario gėlės, kurių jau pradeda rastis mūsų miškuose, kaip antai žibutės ar snieguolės. Jos suteiks vazonėliams dar didesnio išskirtinumo ir į namus įneš tikro pavasario džiaugsmo, puikiai derančio su gražiausia pavasario švente – šv. Velykomis. Puikia alternatyva mėgstantiems ryškias spalvas gali tapti ir valgomos gėlės, tarp kurių populiariausios ryškiažiedės rugiagėlės, medetkos, gvazdikai ar chrizantemos. Šias ne tik galima valgyti, tačiau tai daryti būtų ir naudinga. Gėlės turi daugybę vitaminų, kurių po praėjusio žiemos sezono žmogaus organizmas yra tiesiog išsiilgęs“, – pasakoja B. Baratinskaitė.
Komentuoti