Vakar Vyriausybė paskelbė, kad dėl pradinukų ugdymo pasikeitimų įvedama nebus, jiems testuotis nereikės ir ugdymo procesas bus tęsiamas taip, kaip dabar.
Pagal naujausius reikalavimus abiturientams, grįžtantiems į kontaktinį ugdymą, rekomenduojama išsitirti greitaisiais antigenų testais, kurie Jurbarko mobiliame patikros punkte prioritetine tvarka bus atliekami:
- gegužės 3 d. (pirmadienį) nuo 12 val. iki 16 val.;
- gegužės 4 d. (antradienį) nuo 10 val. iki 16 val.;
- gegužės 5 d. (trečiadienį) nuo 9.30 val. iki 16 val.
Užsiregistruoti testui reikia internetu, puslapyje 1808.lt arba telefonu 1808. Atvykti testavimui abiturientai gali automobiliu arba pėsčiomis.
Aptariant situaciją dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į klases, buvo išklausyti visų švietimų įstaigų vadovai. Mokyklose situacija kiek skiriasi: vienose didesnė dalis tėvų ir mokinių linkusi grįžti į kontaktinį ugdymą, kitose ši dalis – mažesnė. Visi direktoriai patvirtino, kad iki vakar dienos dar buvo jaučiamas tikslios informacijos trūkumas, kuris turėjo didelę įtaką mokyklos bendruomenės apsisprendimui. Tikimasi, kad aiškėjant grįžimo į klases tvarkai, situacija keisis. Didelėse miesto mokyklose sudėtingiau valdyti srautus, todėl jose grįžimas prie kontaktinio mokymo sukeltų nemažai problemų. Dauguma mažųjų kaimo mokyklų iš rudens turi patirties, kaip valdyti mokinių srautus, ir yra pasirengusios dirbti mišriu būdu.
Susitikime Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistai kalbėjo, kad šiuo metu yra laukiama daugiau informacijos dėl konkrečių testų, kuriais sugrįžę į mokyklas 5-11 klasių mokiniai turėtų testuotis savarankiškai prieš įeinant į mokyklos patalpas. Kaip teisingai pačiam atlikti testą, visų mokyklų mokiniai bus apmokyti VSB specialistų, kurie patikino, kad testai yra visiškai neskausmingi ir nepavojingi.
Vyriausybei priėmus taisykles, kurias įgyvendinus galima nuo gegužės 10 d. grįžti į kontaktinį arba mišrų mokinių ugdymą, mokyklos kartu su savo bendruomenėmis galutinį sprendimą priims savarankiškai. Susirinkimo metu buvo akcentuojama, kad mokinių grįžimas į klases neturi tapti mokyklos bendruomenės skaldymo priežastimi ir tikimasi, kad sprendimai bus priimti racionalių diskusijų būdu, vadovaujantis ekspertų rekomendacijomis.
Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius pabrėžė, koks svarbus šiuo sudėtingu laikotarpiu moksleiviams yra bendravimas su bendraamžiais, socialiniai ryšiai, ir kokias sunkias pasekmes vaikų psichinei sveikatai gali sukelti užsitęsęs nuotolinis ugdymas. Meras pažadėjo artimiausiu laiku pasitelkti Kauno klinikų profesorių Rimantą Kėvalą, kitus šios klinikos gydytojus, kad jie iš pirmų lūpų moksleivių tėvams, pedagogams papasakotų apie testavimą, vakcinaciją, padėtų išsklaidyti nepagrįstas baimes ir nuogąstavimus.
Komentuoti