Vienas iš galimų sprendimų – motoblokų nuoma. Šie įrenginiai – itin universalūs: jais galima arti ir akėti žemę, šluoti šiukšles, nustumti sniegą, pjauti žolę ir pan. Svarstote apie motobloko nuomą? Nežinote, kaip pasirinkti tinkamiausią techniką? Šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus.
Variklio tipas ir galia
Pirmasis kriterijus, į kurį turėtumėte atsižvelgti renkantis motobloką – variklio tipas. Įprastai motoblokų varikliai būna dviejų tipų: benzininiai arba dyzeliniai. Benzininiai varikliai yra lengvesni ir tylesni. Tačiau dyzelio varikliai, dažnu atveju, galingesni ir ekonomiškesni ilgam darbui.
Taip pat siūlome atkreipti dėmesį ir į variklio galią. Štai, pavyzdžiui, jeigu planuoja apdirbti 8–10 arų žemės plotą, reikėtų rinktis įrenginį, kurio variklio galingumas 3–3,5 AG arba didesnis. Jei pasirinksite mažesnio galingumo variklį, tikėtina, kad darbai užtruks kur kas ilgiau.
Įrenginio svoris
Dar vienas svarbus kriterijus, į kurį turėtumėte atsižvelgti, – įrenginio svoris. Kodėl į tai verta atkreipti dėmesį? Pirmoji priežastis – įvertinę svorį, galėsite orientuotis ar nekils sunkumų, jei norėsite įrenginį perkelti iš vienos vietos į kitą (t. y. ar jį bus lengva aptarnauti). Antroji priežastis – daug sveriantys motoblokai pasitarnauja ne visiems darbams. Štai, pavyzdžiui, jei planuojate dirbti smėlį ar lengvą juodžemį, sunkus įrenginys gali pradėti tiesiog klimpti. Tad tokiu atveju, geriausias pasirinkimas – motoblokas, kuris sveria iki 50 kg. Tiesa, jei planuojate dirbti gruntą ar molį, jums pravers sunkesnis, iki 100 kg sveriantis, motoblokas.
Universalumas ir panaudojimo galimybės
Dar vienas svarbus aspektas – motobloko universalumas. Kuo daugiau darbų jis gali atlikti, tuo daugiau pinigų ir laiko jūs sutaupysite – nebereikės ieškoti ir leisti pinigų kitai įrangai. Tad įvertinkite, kokius priedus galima prijungti prie motobloko. Populiariausi – kultivatoriai, vagų formuotojai, plūgai, sniego valytuvai ir kt.
Beje, kai kurie motoblokai turi hidraulinę sistemą, leidžiančią naudoti ir sudėtingesnius priedus. Tokie motoblokai gali pasitarnauti:
- žemės dirbime: naudojant plūgus, frezas ir akėčias, galima lengvai ir greitai paruošti dirvą sėjai / sodinimui;
- sėjimas ir sodinimas: motoblokai su specialiais priedais gali būti itin efektyvūs sėjant įvairias kultūras;
- derliaus nuėmimas: specialūs kasimo priedai padeda greitai ir patogiai iškasti bulves, morkas, burokus ir pan.
- transportavimas: tokie priedai kaip vežimėliai ar priekabos leidžia lengvai transportuoti derlių, trąšas, įvairius ūkinės veiklos padargus ir pan.
- žolės ir krūmų pjovimas: hidrauliniai priedai leidžia efektyviai pjauti veją, šienauti pievas, netgi pjauti sumedėjusius krūmus;
- krovinių kėlimas: su hidraulinėmis kėlimo sistemomis galima perkelti sunkius daiktus, tokius kaip statybinės medžiagos ar pan.
Taigi, renkantis motobloką, nepamirškite atsižvelgti tiek į techninius parametrus, tiek į panaudojimo galimybes. Būtinai įsivertinkite savo individualius poreikius.
Kiti aspektai
Paminėjome pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis motobloką. Tiesa, nepamirškite pasidomėti ir kitais aspektais, pvz.:
- transmisija (motoblokas turi automatines ar mechanines pavaras);
- kuro bako talpa;
- manevringumas;
- prekės ženklo patikimumas ir garantija;
- darbinis plotas;
- ir kt.
Linkime išsirinkti geriausią, jūsų poreikius labiausiai atitinkantį motobloką. Sklandžių darbų!
Komentuoti