2020-10-30, penktadienis, 22:24.     Šiandien Jurbarke saulė teka 07:30, leidžiasi 16:52, dienos ilgumas 9:21.

Žygeiviai su Jurbarko gyventojais rūšiuos šiukšles, aiškinsis, kur „iškeliauja“ drabužiai, žais protmūšį

2020-10-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Žygeiviai su Jurbarko gyventojais rūšiuos šiukšles, aiškinsis, kur „iškeliauja“ drabužiai, žais protmūšį

Pirmąkart Lietuvoje vykstančio atliekų rinkimo ir rūšiavimo žygio „Už švarią Lietuvą!“ žygeiviai spalio 15 d., ketvirtadienį, Jurbarko gyventojus ir miesto svečius pakvies į veiklų kupiną renginį. Edukacijos, dirbtuvės, protų mūšis vyks Jurbarko viešojoje bibliotekoje. Renginiai čia vyks nuo 11 iki 18 val.

 

Aplink Lietuvą žygiuojantys ir šiukšles iš pamiškių bei pakelių renkantys ir rūšiuojantys unikalios iniciatyvos dalyviai jau įveikė 1051 km. Žygeiviai surinko ir išrūšiavo beveik toną šiukšlių – 904 kg, kurių didžiausią dalį sudaro plastikiniai depozitiniai buteliai ir transporto atliekos. Taip pat dažnai gamta teršiama cigarečių pakeliais, žiebtuvėliais, vienkartiniais puodeliais, sulčių pakeliais ir maisto pakuotėmis.

 

Nuo inkilų iki apsauginių kaukių dirbtuvių

Renginys Jurbarke prasidės 11 val. rengiamomis inkilų iš antrinių žaliavų dirbtuvėmis. Žygio meistrų komanda padės visiems norintiems pagaminti namelius paukščiams iš jų atsineštos nebenaudojamos medienos. Dirbtuvių dalyviai ne tik pagamins inkilus, bet ir gaus naudingų žinių apie vadinamąjį antrinį dizainą.

 

12 val. čia pat vyks susitikimas su žygio „Už švarią Lietuvą!” dalyviais. Žygeiviai pasidalins įspūdžiais apie žygi, padiskutuosime apie gamtos saugojimą ir darnios aplinkos kūrimą.

 

Nuo 12.30 val. iki 16 val. bus kuriama perteklinį vartojimą atspindinti „Vartojimo dėlionė“ – tai įtraukianti veikla su žygio dalyviais.

 

Nuo 13 val. iki 14 val. rengiama paskaita-diskusija „Turtai mūsų drabužinėse: faktai, pramanai ir galimybės. Kur dedate nereikalingus drabužius?“. Ją ves socialinio verslo „Textale“ įkūrėja, aplinkosaugininkė Viktorija Nausėdė. O nuo 14.30 val. iki 15.30 val. „Textale“ komanda iš jų turimų įvairiaspalvių audinių atraižų visiems norintiems padės pasigaminti daugkartinę medžiaginę kaukę. Registracija į šias dirbtuves vyksta e. paštu: labas@textale.lt

 

Nuo 16 val. iki 18 val. protų mūšio „EKOprotai“ kovos su žymiuoju laidų vedėju Robertu Petrausku. Šiame protmūšyje komandos galės įvertinti savo žinias ekologijos bei aplinkosaugos srityse. Komandos kviečiamos registruotis e. paštu: ekoprotai@showart.lt

 

Žygio dienos renginio Jurbarke rengėjai yra Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, „Textale“ ir „Kūrybos kampas 360“. Daugiau indormacijos apie renginį Jurbarke galima rasti feisbuko paskyroje: Kūrybos kampas 360.

 

Apie žygį: „Už švarią Lietuvą!“ – tai pirmasis pėsčiųjų žygis aplink Lietuvą, kurio metu renkamos ir rūšiuojamos einant randamos šiukšlės. Per 80 dienų bus įveikti 1200 km. Žygis startavo rugpjūčio 16 d. Palangoje, čia ir finišuos spalio 30 d.  Žygio baigiamasis renginys vyks lapkričio 7 d. Kaune. Žygeiviai kasdien įveikia numatytas atkarpas ir surenka pakeliui rastas šiukšles, kas vakarą jos yra išrūšiuojamos. Žygis padės nustatyti šalies vartotojo portretą. Žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Su žygio rezultatais bus supažindinta visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos, visi bus pakviesti drauge ieškoti sprendimų atliekų prevencijai. Žygio metu Kauno santakoje vyksta meninė instaliacija - kuriama „Vartojimo dėlionė“. Į specialius kubus yra dedama dalis žygyje surinktų atliekų, iš jų kiekių galima sužinoti, kokios šiukšlės labiausiai teršia Lietuvos gamtą.

 

Daugiau informacijos: +37065520929 Giedrius Bučas, zygis@kuryboskampas360.lt, FB grupė „Už švarią Lietuvą!“

Contact form

Šios dienos vardadieniai