2020-10-30, penktadienis, 20:59.     Šiandien Jurbarke saulė teka 07:30, leidžiasi 16:52, dienos ilgumas 9:21.

Rajono seniūnijose įgyvendinami kaimo plėtros programos projektai

2020-10-08, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Rajono seniūnijose įgyvendinami kaimo plėtros programos projektai

Neseniai administracijos direktorius Raimundas Bastys pasirašė turgaviečių Viešvilėje ir Juodaičiuose priėmimo aktus. Šiuose miesteliuose šiemet įrengtos naujos modernios turgavietės – pastatyti prekystaliai, įrengtas apšvietimas, aikštelės išklotos trinkelėmis, pagal šiuolaikinis reikalavimus įrengti viešieji tualetai, pritaikyti naudotis neįgaliems asmenims. 

 

Projektas „Turgaviečių ir viešųjų tualetų įrengimas Viešvilės miestelyje ir Juodaičių kaime“ įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą“ veiklas. 2018 m. spalio 17 d. su Nacionaline mokėjimų agentūra buvo pasirašyta finansavimo paramos sutartis, pagal kurią projekto vertė – 164 509,00 Eur, iš jų paramos suma – 131 607,00 Eur, savivaldybės biudžeto lėšos – 32 902,00,00 Eur. Rangos darbai buvo nupirkti ir atlikti už mažesnę sumą – 101 182,00 Eur. Darbus atliko UAB „ Namo rūbas“.

 

Pagal šią programą rajono seniūnijose įgyvendinami dar du projektai. Pagal finansavimo paramos sutartį iki šių metų gruodžio 31 d. turi būti baigtas projektas „Paviršinio vandens surinkimo ir nuleidimo sistemų įrengimas Skirsnemunės ir Pilies kaimuose ir turgavietės įrengimas Skirsnemunės kaime“. Šiuo metu rangovas vykdo darbus Skirsnemunėje. Čia  Nemuno g. bus įrengta turgavietė  su 10 prekybos vietų, viešasis tualetas. Lygiagrečiai bus tvarkoma lietaus vandens surinkimo sistema Šaltinio gatvės dalyje (nuo M. Gadliausko gatvės susikirtimo su Šaltinio gatve). Darbai jau pradėti. Pilies I kaime bus įrengiami paviršinio vandens surinkimo šuliniai ir iš jų įrengiamas vandens nuvedimas į tvenkinį ties Vytėnų g. Nr. 54 ir Nr. 56 namais (kitoje gatvės pusėje). Darbus vykdo  UAB „Namo rūbas“.

 

Pradėtas ir projekto „Šaligatvių ir apšvietimo inžinerinių tinklų įrengimas Girdžių, Lybiškių ir Rotulių kaimuose“ įgyvendinimas. Vykdant  šį projektą bus atlikta šaligatvio rekonstrukcija ir  įrengtas apšvietimas Gudelių bei Ateities gatvėse Girdžių ir Gudelių kaimuose. Bus įrengtas šaligatvis su apšvietimu Stoties gatvėje, apšvietimas Mokyklos gatvėje Lybiškių kaime, taip pat  šaligatvis ir apšvietimas Šermukšnių bei Pėsčiųjų tako gatvėse Rotulių kaime. Šiuo metu yra rengiami šių objektų techniniai projektai. Tikimasi per žiemos sezoną nupirkti ir atlikti technines ekspertizes, po to rangą, kad ateinančią vasarą  prasidėtų statybos darbai. Šis projektas turėtų būti  užbaigtas iki 2021 m. rugsėjo 30 d.

 

„Įgyvendindami Kaimo plėtros programos projektus, geriname žmonių gyvenimo kokybę, realizuojame kaimo bendruomenių lūkestį turėti įrengtas prekyvietes, kuriose smulkiesiems verslininkams ir vietos ūkininkams patogu  realizuoti savo pagamintą ar užaugintą produkciją,“ – teigia savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai