2018-05-27, sekmadienis, 02:24.     Šiandien Jurbarke saulė teka 05:01, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:46.

Prie Mituvos ir Imsrės santakos pasodinta 200 pušų (1)

2016-04-21, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Prie Mituvos ir Imsrės santakos pasodinta 200 pušų

Pasodinti pušų gojelius Jurbarko miesto viešosiose erdvėse – tokią idėją gyventojams pasiūlė savivaldybės specialistai, pasitarę su miškininkais, norėdami pagerinti jurbarkiečių gyvenamąją aplinką. Iniciatyvą palaikiusi VĮ „Jurbarko miškų urėdija“ padovanojo miestui paprastųjų pušų sodinukų.
Prie idėjos įgyvendinimo sutiko prisidėti ir patys savivaldybės administracijos darbuotojai, kurie balandžio 20 d. pavakarę, prie Mituvos ir Imsrės upių santakos, pasodino pirmuosius 200 sodinukų, įsipareigojo jų priežiūra pasirūpinti bent jau dvejus ar trejus ateinančius metus ir esant poreikiui palaistyti.


„Žaviuosi daugiau kaip 50 savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie vėjuotą dieną, daugiau nei per dvi valandas pasodino apie 200 pušelių sodinukų. Jie savo pavyzdžiu skatina panašaus darbo imtis ir kitus miesto gyventojus. Neabejoju, kad ši erdvė taps dar patrauklesnė vieta pasivaikščiojimams, pasivažinėjimui dviračiais ar bėgiojimui“, – bendro darbo rezultatais džiaugėsi Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.


„Pušys pasirinktos, nes šių medžių lajos ir kamienai ne tik teikia pavėsį, užuovėją, bet ir nereikalauja itin didelių sąnaudų nukritusiems lapams surinkti ir utilizuoti. Pušys mėgsta šviesias vietas ir yra pakančios įvairioms klimato sąlygoms. Vienas svarbiausių jų privalumų yra tai, kad jos žaliuoja visus metus“, – teigė Gražina Gadliauskienė, Jurbarko rajono savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja-vyriausioji architektė.


„Dėkodami talkininkams ir miškininkams, padovanojusiems ne tik šiuos pušų sodinukus, bet ir jų apsaugas, tikimės geranoriško gyventojų požiūrio, puoselėjant šiuos pušų gojelius“, – kalbėjo Jurbarko miesto seniūnas Romualdas Kuras, – „Kreipiuosi į gyventojus prašydamaas nepaleisti laisvai bėgioti savo augintinių, kurie, tenkindami savo fiziologinius poreikius, sunaikina gležnus sodinukus ir niekais paverčia mūsų pastangas“.


Dalyvauti medelių sodinime ir priežiūroje bent dvejus metus po sodinimo yra kviečiami visi miesto gyventojai. Apie savo norą ir galimybes dalyvauti galite pranešti miesto seniūnui Romualdui Kurui. Atvykę į seniūniją galite susipažinti su numatomomis viešųjų erdvių apželdinimo vietomis ir pasirinkti sau priimtiną teritoriją, suderinti jums priimtiną sodinukų, papildomo juodžemio ir apsaugos priemonių medeliams pristatymo laiką. Sodinimo ir laistymo įrankiais teks pasirūpinti patiems. Tinkamiausias metas spygliuočiams sodiniti – pavasaris (balandžio pabaiga ir gegužės pradžia) ir ruduo (antrasis sodinimo laikotarpis nuo rugpjūčio iki rugsėjo pabaigos).
 

 

Pagal jurbarkas.lt inf.

 
 
Contact form

 

Daiva 2016-04-21 21:08:00 IP: 78.62.178.168

Graudu skaityti viešojoje erdvėje rainį su tokia daugybe stiliaus klaidų. Kolegoms turėtų būti gėda.

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144