2019-03-23, šeštadienis, 20:38.     Šiandien Jurbarke saulė teka 06:22, leidžiasi 18:46, dienos ilgumas 12:23.

Pirmas žingsnis narkotikų vartojimo prevencijoje – klausytis ir išgirsti vaikus (1)

2018-07-09, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pirmas žingsnis narkotikų vartojimo prevencijoje – klausytis ir išgirsti vaikus

Jungtinių Tautų narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuras (UNODC), pabrėždamas subalansuoto, į žmones orientuoto ir visapusiško požiūrio į narkotikų problemas svarbą, jau antri metai iš eilės vykdo socialinę informacinę kampaniją „Pirmiausia – išklausyk“ (angl. „Listen First“), kuria remiama ir akcentuojama mokslu grįstos narkotikų vartojimo prevencijos įgyvendinimo idėja.

 

Viena svarbiausių šios kampanijos žinučių – tyrimų duomenimis įrodyta, kad laikotarpis nuo ankstyvos iki vėlyvos paauglystės yra labiausiai rizikingas pradėti vartoti narkotikus dėl socialinių, neurobiologinių, psichologinių veiksnių ar nelygybės, todėl šalia vaikų ir jaunuolių esantys suaugę gali ir turi imtis veiksmų, padėti jiems augti sveikiems ir saugiems. Ką gali padaryti kiekvienas iš mūsų? Stengtis sukurti tinkamas sąlygas bendravimui ir išklausyti!

„Pirmiausia – išklausyk“ pabrėžia kiekvieno suaugusiojo – mamos, tėčio, mokytojo, specialisto, politikos formuotojo ar tiesiog bendruomenės nario – sąmoningumo, santykių su vaikais, elgesio ribų nustatymo ir kokybiško bendravimo reikšmę. Šia iniciatyva parodomi vaikų ir jaunuolių poreikiai būti išgirstiems, suprastiems taip padedant jiems ne tik emociškai jaustis gerai, bet ir mokytis pozityvaus bendravimo, elgesio normų, stiprinti psichologinį atsparumą bei realizuoti save.

 

Lietuvoje šią UNODC iniciatyvą palaiko ir skleidžia Departamentas: visa informacinė medžiaga politikos formuotojams, mokytojams, tėvams ir specialistams yra parengta lietuvių kalba ir skelbiama Departamento interneto svetainėje. Departamentas pristato kampanijos „Pirmiausia – išklausyk“ naujausią vaizdinę medžiagą, skirtą pozityvios tėvystės aspektui akcentuoti. Kviečiame visus susipažinti su informacija ir prisidėti prie kampanijos idėjų viešinimo mūsų visuomenėje.

 

Su informacine medžiaga lietuvių kalba galite susipažinti čia:http://ntakd.lrv.lt/lt/prevencija/psichoaktyviuju-medziagu-vartojimo-prevencijos-kampanijos/socialine-informacine-kampanija-pirmiausia-isklausyk

Plačiau apie socialinę informacinę kampaniją: https://www.unodc.org/listenfirst/

 

                                                                                                                                                                 NAKD informacija

 


 

Contact form

 

vardas zvaigzdute 2018-07-09 19:24:05 IP: 88.119.213.220

lol

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?