2020-07-06, pirmadienis, 14:42.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:5.

Pieno gamintojams bus skiriama Europos Sąjungos parama

2016-09-09, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Pieno gamintojams bus skiriama Europos Sąjungos parama

Rugsėjo 7 d. Jurbarko rajono savivaldybės atstovai dalyvavo žemės ūkio ministerijoje vykusiame pasitarime, kuriame buvo aptartos 2 naujausios paramos schemos: Europos Sąjungos tikslinė parama pieno ir kitiems gyvulininkystės sektoriams bei parama už savanorišką pieno gamybos sumažinimą.

 

Tikslinė parama visų ES valstybių narių pieno ir kitiems gyvulininkystės sektoriams yra 350 mln. eurų. Lietuvai teko 13,3 mln. eurų, dar tiek pat numatyta skirti iš šalies nacionalinio biudžeto. Šią paramą leidžiama paskirstyti pagal savo šalies poreikius t. y. pasirinkti sektorių ar sektorius, kuriems ji reikalinga. Taigi, 12,5 mln. eurų ketinama skirti pieno gamintojams, o 0,8 mln. eurų – kiaulių augintojams.

 

Parama bus skiriama tiems gamintojams, kurie mažina ar nedidina pieno gamybos, yra smulkūs ūkiai, taiko ekstensyvius ir aplinkai draugiškus gamybos metodus, įgyvendina kooperacijos projektus ar kokybės schemas.

 

Visi šiemet sausio–liepos mėnesiais pardavusieji pieną gaus vienodą išmoką už kilogramą pieno, tik kooperuotiems gamintojams išmoka bus 10 proc. didesnė. Paramos, kuri planuojama pradėti mokėti rugsėjo mėnesio pabaigoje, dydis turėtų siekti apie 30 eurų už toną, o kooperatyvams – apie 33 eurus. Tokia parama bus, jeigu Vyriausybė iš nacionalinio biudžeto papildomai skirs lėšų tiek, kiek skyrė ES (13,3 mln. eurų). 

 

Paraiškų pieno gamintojams pateikti nereikės. Skaičiavimus atliks Valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, pagal duomenis, esančius informacinėse sistemose, ir perduos informaciją Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri ir perves paramą pieno gamintojams.

 

Pasitarime pristatyta ir kita nauja priemonė – savanoriškas pieno gamybos mažinimas, kuria siekiama sumažinti pieno perteklių Europos Sąjungos rinkoje. Šiai priemonei ES skyrė 150 mln. eurų (visoms ES šalims).  Galės dalyvauti ūkiai, perduodantys pieną perdirbti. Jie turės įsipareigoti sumažinti pieno pardavimus perdirbti šių ar ateinančių metų 3 mėnesius, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Numatoma išmoka – 140 eurų už toną nepateikto į rinką pieno.

 

Svarbu tai, kad sumažinto pieno tiekimo perdirbti kiekis turės būti ne mažesnis kaip 1500 kilogramų. Norintiems gauti šią paramą reikės pateikti paraiškas. Numatyti 4 jų teikimo etapai. Pirmasis – iki š. m. rugsėjo 21 d.

 

Norintys dalyvauti priemonėje iki š. m. rugsėjo 21 d. jas galės teikti Jurbarko rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriui ir rajono seniūnijoms. Jos bus priimamos nuo kitos savaitės, kai tik bus patvirtintos Paramos administravimo taisyklės. Parama bus išmokama per 90 dienų. Norinčius dalyvauti konsultuoja Jurbarko rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Vijoleta Tamulytė tel. (8 447) 70 207 arba el. paštu: vijoleta.tamulyte@jurbarkas.lt bei rajono seniūnijų specialistai.  

 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144