2020-06-01, pirmadienis, 08:18.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:55, leidžiasi 21:55, dienos ilgumas 16:59.

Metų bibliotekininkei suteikta „Jonvabalio“ nominacija

2018-06-19, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Metų bibliotekininkei suteikta „Jonvabalio“ nominacija

Birželio 15 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė lankėsi Jurbarkų seniūnijos salėje, kur kartu su Jurbarkų seniūnijos bendruomene dalyvavo susitikime su rašytoja, Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Veliuonos filialo bibliotekininke Violeta Šoblinskaite-Aleksa. Už meilę knygai, puikias iniciatyvas, aktyvų bendradarbiavimą su bendruomene bei visuomeninėmis organizacijomis, nenuilstamą skaitymo skatinimą originaliomis iniciatyvomis V. Šoblinskaitei-Aleksai birželio 7 d. Veliuonos kultūros centre suteikta Klaipėdos regiono Metų bibliotekininko nominacija „Jonvabalis“. 

 

Nominacijos liudijimą V. Šoblinskaitei-Aleksai įteikė Ievos Simonaitytės Klaipėdos apskrities viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė.


Veliuonos filiale rašytoja Violeta Šoblinskaite-Aleksa dirba nuo 2016 m. Ji plačiai atvėrė bibliotekos duris visiems, ieškantiems ir naujovių, ir tradicinio žodžio. Per metus dvigubai padaugėjo narių socialiniuose tinkluose skaičius.

 

Bendruomenė įprato, kad per socialinius tinklus galima sužinoti visą reikiamą informaciją apie bibliotekos naujoves ar renginius. Vis daugiau lankytojų pritraukia Šarūno Šimulyno memorialinė ekspozicija, Violetos Šioblinskaitės iniciatyva įrengta bibliotekos filialo Židinio salėje.

 

Bibliotekininkė 2017 m. kartu su Antano ir Jono Juškų gimnazija pradėjo vykdyti projektą „Lietuvių kalbos ir literatūros“ pamokos. Bibliotekininkė daug dėmesio skiria ir darbui su vaikais. Jos iniciatyva į Veliuoną bei Raudonę buvo atvežtas Stalo teatro spektaklis „Pasaka apie karalius“. Pas pačius mažiausius į vaikų darželius du kartus per mėnesį ateinanti Pasakų bobutė (Violeta Šoblinskaitė) vaikams per metus perskaitė 36 pasakas.

 

Kalbos kultūros metams paminėti V. Šioblinskaitė organizavo puikias popietes „Pilna širdis lietuviškų žodžių“, „Kalba – mūsų namai“. Kiekvieną pirmadienį bibliotekininkė vyksta aplankyti neįgaliųjų ir senyvo amžiaus skaitytojų – ji pralekia visas Veliuonos apylinkes ir išdalija lauktuves – knygas ir kitus leidinius, kad žodžio šviesa džiugintų visus.

 

Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Veliuonos filialo bibliotekininkė V. Šoblinskaitė yra kūrybinga, ieškanti būdų, kaip pritraukti skirtingo amžiaus grupių, poreikių lankytojus ir tai atsispindi vykdomose veiklose.

 

Jurbarko rajono savivaldybės informacija

 


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144