2019-09-20, penktadienis, 02:28.     Šiandien Jurbarke saulė teka 07:10, leidžiasi 19:32, dienos ilgumas 12:21.

Kurioje teritorijoje jaunos šeimos galės įsigyti būstą ir gauti subsidiją?

2018-08-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Kurioje teritorijoje jaunos šeimos galės įsigyti būstą ir gauti subsidiją?

Nuo rugsėjo mėnesio 1 d. jaunos šeimos galės pretenduoti į valstybės subsidiją pirmam būstui regione, bet pirmiausia šeimai reikės susirasti būstą, kurį norės pirkti, arba sklypą, kuriame norės statydintis namą.

 

Pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą valstybė subsidijuos būstą, kurio kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje.

 

Kadangi šiuo metu pagal Nekilnojamojo turto registrą didžiausia kvadratinio metro normatyvinė vertė siekia 1 444 eurus, tai reiškia, kad į paramą galima pretenduoti, jei būsto kvadratinis metro normatyvinė vertė neviršija 505 eurų.

 

Kaip žinoti, kurioje vietovėje tiksliai galima įsigyti ar pasistatydinti būstą, kad šeima galėtų pretenduoti į valstybės subsidiją? Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pateikė detalų paaiškinimą.

 

Sužinokite, kur galima pretenduoti į valstybės subsidiją:

 

Jaunos šeimos į valstybės subsidiją galės pretenduoti visoje Lietuvoje, išskyrus vietoves, kurios nepatenka į regiono sąvoką (žr. ir žemėlapį) https://www.vdi.lt/PdfUploads/SubsidijosJaunomsSeimomsZemelapis.jpg

 

Pasirinkite savivaldybę, kurioje norite įsigyti ar pasistatyti būstą.

 

Atsidarius žemėlapiui, dešinėje reikia paukščiuku pažymėti rubriką „NT verčių zonos, vertės ir apleistos žemės".
Nueikite į rubriką „Adresų paieška" ir įveskite nekilnojamojo turto, kurį ketinate pirkti, adresą.Žemėlapis parodys, kurioje verčių zonoje yra jūsų pasirinktas būstas – jei zonos nėra lentelėje, tuomet galite pretenduoti į valstybės subsidiją.     

 

SADM primena, kad pagal įstatymus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus.

 

Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos:

 

neauginančioms vaikų – 15 proc.;
auginančioms 1 vaiką – 20 proc.;
auginančioms 2 vaikus – 25 proc.;
auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

 

Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių.

 

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai eurų. Ji būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos.

 

Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

 

Norintys gauti subsidiją turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą. Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir ES ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi ES arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis.

 

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija būsto kredito pirmajam būstui įsigyti, negalėtų visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų nuosavybės teisės būtų perleistos kitam žmogui, subsidija turėtų būti grąžinta į valstybės biudžetą.

 

Kaip vyktų subsidijos suteikimas – pagrindiniai žingsniai:

 

Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.

 

Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai savivaldybėje (prašymus dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms bus galima teikti nuo 2018 m. rugsėjo 1 d.).

 

Savivaldybė per 10 darbo dienų išduoda pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, bet prašymo pateikimo metu sutuoktiniai buvo ne vyresni kaip 35-erių metų, jie atitinka kriterijus.

 

Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.

 

Kredito įstaiga per 2 mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144