2020-07-06, pirmadienis, 02:40.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:5.

Jurbarko rajone aplinkosaugininkai konfiskavo įspūdingą brakonierių laimikį

2020-06-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jurbarko rajone aplinkosaugininkai konfiskavo įspūdingą brakonierių laimikį

Naktis iš antradienio į trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento Kauno ir Vilniaus pareigūnams buvo ypač darbinga. Po 6 val. trukusios pasalos sulaikyti brakonieriai, žuvų ištekliams padarę 3304 eurų žalą. O neteisėtai stirniną sumedžioję asmenys neteko automobilio, graižtvinio šautuvo su optiniu taikikliu ir dar turės sumokėti kelis tūkstančius eurų. 

 

Naktinė pasala truko 6 valandas

 

Birželio 9-ąją, antradienį, Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie Jurbarko rajone esančiame Girdžių tvenkinyje pastatytus tinklus. Pareigūnai nedelsdami nuvažiavo prie tvenkinio ir surengė pasalą.

 

Naktinė pasala truko 6 valandas, kol pažeidėjai atvyko išsitraukti tinklų. Aplinkosaugininkai sulaikė du asmenis, jau ne kartą baustus už žvejybą ne mėgėjų žvejybos įrankiais.

 

Šį kartą jurbarkiečiai buvo pastatę 4 tinklus, kurių bendras ilgis siekia 400 metrų. Ne mėgėjų žvejybos įrankiais brakonieriai sugavo 26 lynus, 25 karšius, 1 sterką ir 11 kg karosų. Žala, padaryta žuvų ištekliams, yra 3304 Eur. 

 

Asmenims ne tik teks sumokėti baudą (120–300 Eur) ir atlyginti gamtai padarytą žalą – kartu iš jų paimta guminė valtis, tinklai ir neteisėtai sugautos žuvys.

 

Pirmoji birželio savaitė: į autoįvykius pakliuvo mažiau laukinių gyvūnų

 

Pirmąją birželio savaitę AAD Pranešimų priėmimo skyriui apie galimus pažeidimus pranešta 521 kartą. Pranešimų priėmimo skyriaus darbuotojams apie žvejybos pažeidimus pranešta 44 kartus, apie medžioklės – 9. Dėl atliekų deginimo kreiptasi 23 kartus, netinkamo atliekų tvarkymo – 26, nuotekų – 20, vandens taršos – 10, pakrantės apsaugos juostų pažeidimų – 9, oro taršos – 23, neteisėtų kirtimų – 10, nukeltų gandralizdžių – 1.

 

Džiugu, kad ir vėl šiek tiek sumažėjo į autoįvykius pakliuvusių laukinių gyvūnų – šią savaitę gauti 108 pranešimai (gegužės 25–31 d. – 192). Dėl įvykių su laukiniais gyvūnais kreiptasi 162 kartus.

 

Birželio 1–7 d. Aplinkos Apsaugos pareigūnai vykdydami reidus, patruliuodami ar prevencinių išvykų metu – išžvalgė 125 teritorijas ir surengė 37 reidus, darbo metu į įvykio vietą vyko 73 kartus, o ne darbo metu – 38 kartus.

 

Sugautas draudžiamo dydžio žuvis privaloma iškart paleisti atgal

 

Birželio 6 d. Kauno aplinkosaugos pareigūnai gavę pranešimą nuvyko į Jurbarko r. esantį Klausučių tvenkinį.  Atvykę Kauno GGAI pareigūnai sulaikė pažeidėją su nelegaliu mėgėjų žvejybos įrankiu – užmetamuoju tinklu. Apieškojus asmens žvejybos vietą buvo nustatyta, kad plūdine meškere pažeidėjas sugavo draudžiamo dydžio sterką  ir jo nepaleido į tą patį ežerą.

 

Pažeidėjui gresia baudos už žvejybą užmetamuoju tinklu nuo 100–300 eurų ir už sugautą per mažo dydžio sterką nuo 60–100 eurų. Aplinkosaugininkai  brakonieriaus konfiskavo nelegalų tinklą, meškerę ir sterką. Taip pat jam teks atlyginti gamtai padarytą žalą, siekiančią 145 eurus.

 

AAD pareigūnai primena, kad sugautas draudžiamo dydžio žuvis privaloma nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį.

 

Dėkojame gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašom pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

 

                                                                                                                   Aplinkos apsaugos departamento informacija

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144