2018-05-27, sekmadienis, 02:16.     Šiandien Jurbarke saulė teka 05:01, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:46.

Jurbarko kultūros centro šokėjai sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“

2017-06-29, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jurbarko kultūros centro šokėjai sukosi Pagramančio „Šokių pynėje“

Praėjusį šeštadienį, birželio 24 d., Tauragės kultūros centro Pagramančio miestelio stadione vyko smagi šventė.

 

Pagramantiškiai ir jų svečiai pirmiausiai rinkosi ant Pagramančio piliakalnio. Kiekvienas kopiantis ant aukščiausios miestelio vietos privalėjo piliakalnio papėdėje nusiplauti visas nuodėmes iš molinio ąsočio pilamu vandeniu, o rankas nusišluostyti lininiu rankšluosčiu. Į apeigas kvietė galingai skambantis mušamo būgno garsas. Atlikę baltiškas apeigas, pagarbinę žemę, ugnį ir vandenį, pasimeldę deivėms, paprašę dievų palaiminimo visi patraukė į miestelio stadioną ,kur liaudiškomis melodijomis pasitiko Skaudvilės kaimo kapela.

 


Miestelio stadione netrukus prasidėjo respublikinė, antrus metus organizuojama, linijinių ir liaudiškų šokių šventė „Šokių pynė“. Džiugu, kad kvietimą dalyvauti festivalyje sulaukė net du Jurbarko kultūros centro šokių kolektyvai - vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Mituva“ (vad. J. Lukauskienė) ir Skirsnemunės skyriaus linijinių šokių grupė „Svaja“ (vad. R. Plikusienė).  Šventėje dalyvavo kolektyvai iš Raseinių, Pagėgių, Panevėžio ir Tauragės. Šokių kolektyvai keitė vienas kitą, o šokančių neišgąsdino net lietus. Bet pagramantiškiai lietaus nepabūdo, būriais traukė į miestelio stadioną, kartu trepsėjo su šokančiaisiais ir laukė vėlyvojo koncerto bei Joninių laužo.

 


Festivalis buvo nuotaikingas ir šventiškas, už šiltą priėmimą šokėjai dėkoja organizatoriams, o žiūrovams – už nuoširdžius plojimus.
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144