2018-06-19, antradienis, 17:10.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:48, leidžiasi 22:09, dienos ilgumas 17:20.

Jurbarke paminėta pasieniečių diena

2017-07-03, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Jurbarke paminėta pasieniečių diena

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinė ir Jurbarko rajono savivaldybė birželio 30 d. visus Jurbarko miesto gyventojus ir svečius, esamus ir buvusius pareigūnus, jų šeimos narius pakvietė kartu paminėti VSAT pareigūnų bei tarnautojų profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Oficiali šios dienos data – birželio 29-oji. Lietuvoje pirmą kartą ji buvo paminėta 1922-aisiais. Į Pasieniečių dienai skirtą renginį, kuris Jurbarko mieste buvo surengtas pirmą kartą, atvyko VSAT padalinių, policijos, aplinkos apsaugos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir kitų bendradarbiaujančių institucijų atstovai.

 

Renginys prasidėjo iškilminga eisena Jurbarko miesto gatvėmis grojant Karinių jūrų pajėgų (KJP) pučiamųjų instrumentų orkestrui. Pasieniečiai, lydimi policijos pareigūnų, savivaldybės atstovų ir miestelėnų, nuo savivaldybės aikštės žygiavo iki Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčios, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už pasieniečius.


Šventė tęsėsi Jurbarko dvaro parke. Sugiedojus Lietuvos valstybės himną įvyko iškilmingas ceremonialas, kurio metu pagerbta daugiau nei devyniasdešimt VSAT pareigūnų ir darbuotojų. Profesinės šventės proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pagal pasirašytą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno įsakymą, pasieniečiai buvo apdovanoti padėkomis ir VSAT pasižymėjimo ženklais. Juos pareigūnams įteikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Renatas Požėla. VSAT Pagėgių rinktinės vadas pulkininkas Rimantas Timinskis padėkas ir vardines dovanas įteikė ir sąžiningai tarnaujantiems VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams.„Dėkoju už Jūsų kasdienį atsakingą ir pasiaukojantį darbą užtikrinant sienos ruožo saugumą Lietuvos ir mūsų visų gerovės labui. Tikiuosi, kad ryžtingai ginsite savo šalį ir jos žmones, būsite puikus pavyzdys mūsų vaikams ir ateities kartoms. Tegul Jūsų darbą visuomet lydi pagarba ir supratimas“, – sakė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius su profesine švente sveikindamas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje dirbančius pareigūnus.


Po apdovanojimų ceremonijos šventės dalyviai klausėsi Karinių jūrų pajėgų (KJP) pučiamųjų instrumentų orkestro ir Jurbarko kultūros centro dainavimo studijos (vad. R. Šličkutė) solistės Gretos Beržinskaitės atliekamų kūrinių. Po koncerto, pasieniečiai žiūrovus pakvietė stebėti parodomosios kinologų programos. Pasitelkę dresuotus šunis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai demonstravo kaip sulaikomi nusikaltėliai, kaip ieškoma kontrabandos ar paslėptų nusikaltimų įrankių. Renginyje taip pat buvo galima apžiūrėti pasieniečių naudojamą techniką bei ginkluotę. VSAT Pagėgių rinktinė saugo 251,9 km ilgio valstybės sienos ruožą su Rusijos Federacija, iš jų 109 kilometrai eina Nemuno upe. Svarbiausias VSAT Pagėgių rinktinės veiklos tikslas – užtikrinti jai priskirto valstybės sienos ruožo saugumą ir tinkamą pasienio režimą, vykdant sienos apsaugą.

 

Lina Lukošiūtė, Tarybos ir mero sekretoriato specialistė viešiesiems ryšiams

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144