2018-05-27, sekmadienis, 02:23.     Šiandien Jurbarke saulė teka 05:01, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:46.

Joninių šventė Jurbarke

2017-06-26, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Joninių šventė Jurbarke

Birželio 23-ąją, visoje Lietuvoje ligi paryčių liepsnojo gražiausi ir šviesiausi laužai – visuose miestuose ir miesteliuose buvo švenčiamos Joninės. Jurbarke trumpiausia metų naktis taip pat buvo skambi, šviesi ir labai smagi.

 


Dieną jurbarkiečius atvykti į Jurbarko Dvaro parke vykusias Jonines kvietė gausus būrys šventės kvieslių. Gatvėmis riedėjo dailus traktorius, pilnas šieno ir gėlių, o jame sėdinčios po darbų moterys – kvietė iki vakaro baigti ir savo užduotis bei prisijungti prie smagaus Joninių šėlsmo. Vakare į Dvaro parko aikštę dainuodamos „Užteka, teka šviesi saulelė“ žengė Jurbarko kultūros centro folkloro grupės „Imsrė“ (vad. B. Bartkutė) dainininkės ir visus kvietė į gražias apeigas. Po dar keleto „Imsrės“ dainų susirinkusius jurbarkiečius pasveikino šventės vedėjai (B. Šneiderienė ir G. Zareckas) ir į sceną pakvietė Jurbarko kultūros centro kapelą „Santaka“ (vad. P. Pojavis), kuri Jonams, Janinoms ir visiems žiūrovams padovanojo keletą skambių dainų. Tuo metu aplink sceną kupoliauti kvietė folkloro grupės „Imsrė“ dainininkės ir skynė gražiausius žolynus, skirtus ne tik vainikams pinti, bet ir sveikatai gerinti. Nutilus kapelos „Santaka“ dainoms Dvaro parko aikštėje karaliavo šokiai – Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė) suaugusiųjų grupės atliko gražiausius savo šokius. Po šokių į aikštę buvo kviečiame visi šventėje dalyvaujantys varduvininkai – pasveikinti ir pasipuošę gražiausiais ąžuolų vainikais Jonai ir Janinos kartu pašokti Po linksmų Jonų ir Janinų šokių Dvaro parką vėl užliejo gražiausios lietuviškos melodijos, kurias susirinkusiems dovanojo Jurbarko kultūros centro vokalinė instrumentinė kapela „Šilas“ (vad. A. Lapė), po skambių kapelos „Šilas“ dainų, aikštėje vėl sukos Jurbarko kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Mituva“ (vad. J. Lukauskienė) poros. Vėliau šventėje vyko gražios Joninių apeigos, magiški šio vakaro burtai ir vainikėlių plukdymas upe. Grįžus į aikštę „Mituvos“ šokėjai dovanojo simbolinį šokį „Protėvių žemė“, o šalia buvo uždegtas didžiulis, šviesus Joninių laužas. Likusį vakarą degant laužui aikštėje netrūko šokančiųjų –už pačia geriausią šventinę nuotaiką ir nuostabias dainas dėkojame roko grupei „Gazas“ iš Tauragės ir atlikėjui Edmundui Kučinskui. Vidurnaktį jurbarkiečiai ieškojo paparčio žiedo ir kartu dainuodami trumpiausią metų naktį šventė iki paryčių.

 


Nuoširdžiai dėkojame šventės rėmėjams, o ypač – žiūrovams, kurie gražiausias Jonines sutiko šventiškiausiame Jurbarko Dvaro parke.
 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144