2018-12-19, trečiadienis, 17:34.     Šiandien Jurbarke saulė teka 08:51, leidžiasi 15:58, dienos ilgumas 7:7.

Iš rinkos atšaukiami kai kurie kraujospūdį mažinantys vaistai

2018-07-10, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Iš rinkos atšaukiami kai kurie kraujospūdį mažinantys vaistai

Europos vaistų agentūra (EVA) peržiūri vaistus, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos valsartano, kurį tiekia kompanija Zhejiang Huahai Pharmaceuticals, esanti Linhai, Kinijoje.

 

Šiuo metu visos Europos nacionalinės valdžios institucijos, įskaitant Lietuvą, atšaukia vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano, pagaminto Zhejiang Huahai Pharmaceuticals, Kinijoje.

 

Peržiūra prasidėjo po to, kai gamintojas nustatė  priemaišą veikliojoje medžiagoje valsartane, kurią bendrovė tiekia gamintojams Europos Sąjungoje, gaminantiems kai kuriuos vaistus, kurių sudėtyje yra valsartano. Priemaišų atsiradimas veikliojoje medžiagoje buvo netikėtas ir manoma, kad jis susijęs su veikliosios medžiagos gamybos būdo pokyčiais.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra valsartano yra skirti pacientams, turintiems aukštą kraujospūdį, siekiant sumažinti komplikacijas, tokias kaip miokardo infarktas ir insultas. Jis taip pat skirtas pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu ar neseniai patirtu miokardo infarktu.

 

Europos vaistų agentūra toliau vertins, ar priemaišos gali kelti bet kokį pavojų pacientams.

 

Svarbu:

 

Netikėta priemaiša buvo rasta veikliojoje medžiagoje, naudojamoje tik kai kurių vaistų, kurių sudėtyje yra valsartano, gamybai.

 

Jums gali būti išduodamas kitas valsartano turintis vaistas arba skirtas alternatyvus gydymas, kai jūs kreipsitės į gydytoją dėl vaisto recepto išrašymo.

 

Vaistai, kurių sudėtyje yra priemaišų jau išimti iš rinkos, tad vaistinėse esantys vaistai yra kokybiški ir tinkami vartoti.

 

Iš Lietuvos rinkos atšaukiamų vaistų su valsartanu sąrašas:http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Naujienos/2017/Atsaukiami.xlsx

 

Sąrašas valsartano turinčių vaistų, kurie šiuo metu nėra siejami su nustatytu užteršimu ir yra rinkoje:http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Naujienos/2017/Neatsaukiamiesantysrinkoje.xlsx

 

                                                                                                                                                               VVKT informacija

 


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144