2018-05-27, sekmadienis, 02:23.     Šiandien Jurbarke saulė teka 05:01, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:46.

Integruota pamoka triukšmo suvokimui Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje

2017-05-23, paskelbė eLengvai pranešimai
Integruota pamoka triukšmo suvokimui Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje

Balandžio 20 – oji - Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Kiekvieno žmogaus sveikatą įtakoja aplinka, o vienas iš veiksnių yra triukšmas.Pasvarstyti drauge pamokoje „Kas yra triukšmas ir kaip jo išvengti?“ balandžio 25 d. Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos 1b, 2b, 2c, 3a ir 3b klasių pradinukus ir jų mokytojas pakvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Ramutė Mineikienė.

Kiekvienoje klasėje pamoka prasidėjo rodomu edukaciniu filmuku „Triukšmas“. Aptarėme su mokiniais, jog kasdien, kiekvieną akimirką namie, gatvėje, mokykloje, kieme girdime aibę garsų.


Tiesa, kas vieniems yra triukšmas, kitiems gali atrodyti beveik muzika. Vienus žmones, ypač vyresnius, triukšmas vargina, o kiti, pavyzdžiui, vaikai, jį pakelia lengviau.


Pradinukai triukšmą suskirstė į tam tikras grupes: galintį trukdyti - tai muzika, laikrodžio tiksėjimas, garsus pokalbis. Kitai grupei priskyrė triukšmą, kuris kenkia sveikatai - tai gatvės triukšmas, mokyklos triukšmas arba triukšmingas pokalbis. Trečioji grupė - labiausiai žalojanti žmogaus sveikatą – tai viršgarsinis lėktuvas, griaustinis, roko grupės koncertas ir pan.


Tolimesnėje veikloje mokiniai atliko įvairias užduotis, skirtas triukšmo suvokimui. Padedant mokytojai 1b kasės mokiniai „patriukšmavo“ tardami garsą „Dz“, 2b klasės mokiniai trypė kojomis, mosikavo rankomis ir šaukė, po to 5 minutes sėdėjo visiškoje tyloje. 2c ir 3b klasių mokiniai į tylos ir triukšmo šalį keliavo piešdami. Savo mintis apie triukšmą aplink savo rašiniuose aprašė 3a klasės mokiniai.


Integruotos pamokos pabaigoje ieškojome būdų, kurie padėtų sumažinti triukšmą esamoje aplinkoje ir kurie nieko nekainuoja.

 

Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Kiek kartų per savaitę sportuojate?
manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144