2020-07-06, pirmadienis, 01:38.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:5.

Į Seimo suolą - su skandalo šleifu (3)

2016-11-21, paskelbė www.mano Jurbarkas.lt
Į Seimo suolą - su skandalo šleifu
Antradienį Seime iškilmingai prisiekė 141 naujai išrinktas parlamentaras. Nors naujieji Seimo nariai dar nespėjo niekuo nusidėti rinkėjams, kai kurie čia jau atėjo su skandalų šleifu. Vienas tokių - liberalsąjūdietis Ričardas Juška, kurio galimai neetišką elgesį rinkimų savaitę audringai aptarinėjo Jurbarko savivaldybės tarybos Etikos komiteto nariai.
 
 
 
 
 
 
 
Tarybos posėdžiai - ne darbas?
 
 
 
 
Atrodo, kad Liberalų sąjūdis - partija, kurios nariams už visus įstatymus yra svarbesni pinigai. Tokia nuomonė peršasi prisiminus Eligijaus Masiulio 106 tūkst. Eur "paskolą" brendžio dėžutėje. Jo bičiulio, buvusio Jurbarko mero Ričardo Juškos nuodėmė atrodo gerokai mažesnė, bet irgi susijusi su pinigais. Sirgdamas ir gaudamas "Sodros" nedarbingumo pašalpą, R. Juška dalyvavo rugpjūčio mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje, darbo laiko apskaitos žiniaraštyje nurodė, kad 36 val. ruošėsi tarybos posėdžiui ir iš savivaldybės gavo 178 Eur darbo užmokestį.
 
 
 
 
2015 m. balandžio mėnesį, pralaimėjęs tiesioginius mero rinkimus, R. Juška gavo trijų mėnesių išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas - iš viso beveik 10 tūkst. Eur. Tuomet daug kam atrodė keista, kaip merui pavyko sukaupti net kelių metų nepanaudotas atostogas. Gerokai vėliau paaiškėjo, kad pažeidžiant įstatymus už dalyvavimą renginiuose savaitgaliais savivaldybės administracija jam suteikdavo laisvas dienas. Šios dienos gerokai ir prailgino R. Juškos atostogas. Nenorėdami kelti skandalo, naujieji savivaldybės administracijos vadovai į teismą nesikreipė ir permokos grąžinti nereikalavo.
 
 
 
 
Tačiau prieš Seimo rinkimus, kai į politikus žvelgiama per padidinamąjį stiklą, R. Juška vėl įklimpo į skandalą. Neįtikėtina, bet ir šįkart jam pavyko sausam pakilti iš pelkės.
 
 
 
 
Europarlamentaro Antano Guogos padėjėju įsidarbinęs Jurbarko savivaldybės tarybos narys R. Juška nedarbingumo lapelį gavo rugpjūčio 17 d., tačiau tarybos nario darbo laiko apskaitos žiniaraštyje nurodė, kad rugpjūčio 18, 19, 20, 21, 22, 23 ir 24 dienomis ruošėsi savivaldybės tarybos posėdžiui. Už šį darbą tarybos nariams Jurbarko savivaldybė moka vidutinį valandinį darbo užmokestį.
 
 
 
 
Apmokamas ir politikų sugaištas darbo laikas komitetų bei tarybos posėdžiuose, todėl savivaldybės tarybos Mero sekretoriato dokumentuose užfiksuota, kad R. Juška 3 val. dirbo rugpjūčio 23 d. ir tiek pat - rugpjūčio 25 d. Apie tai, kad serga, Mero sekretoriatui buvęs Jurbarko rajono vadovas nepranešė, todėl jam buvo išmokėtas visas priskaičiuotas darbo užmokestis.
 
 
 
 
Etikos komisija neapsisprendė
 
 
 
 
Gavęs informacijos, kad turėdamas nedarbingumo lapelį R. Juška dirbo savivaldybės tarybos posėdžiuose, "Sodros" Jurbarko skyrius neišmokėjo jam dalies ligos pašalpos. Tačiau devyni tarybos nariai spalio 4 d. buvusio rajono mero elgesį apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.
 
 
 
 
Spalio 12 d. posėdyje komisija nutarė skundo netirti ir raštu priminė jurbarkiečiams, kad Valstybės politikų etikos kodeksas numato, jog savivaldybių politikų veiklą prižiūri iš tarybos narių ir gyvenamųjų vietų bendruomenių atstovų sudaryta Etikos komisija. Nuostatai numato, kad skundo nagrinėjimas turi būti pradėtas ne vėliau, kaip per 10 dienų, tačiau Jurbarko savivaldybės Etikos komisijos pirmininkė Liudmila Norkaitienė posėdį dėl R. Juškos elgesio sukvietė tik spalio 18 d.
 
 
 
 
Akivaizdu, kad delsta ne be priežasties: R. Juška, vos keliais balsais nugalėjęs dvi kadencijas jurbarkiečius Seime atstovavusį Bronių Paužą, pateko į antrą rinkimų turą. Rinkimų savaitę pradėjus svarstyti skundą, paviešinti kandidato pomėgio pinigams jau niekas negalėjo - baigėsi laikas, skirtas skelbti kandidatus kompromituojančią medžiagą.
 
 
 
 
Tačiau ir lapkričio 18 d. sprendimo pradėti R. Juškos veiklos tyrimą priimti nepavyko. Kandidatas į Seimo narius laiko negaišo ir į komisijos posėdį aiškintis nėjo. Vieniems komisijos nariams atrodė, kad buvęs meras turėjo žinoti įstatymus, kiti, tarp jų ir posėdyje dalyvavę bendruomenių atstovai manė, kad jei "Sodra" lėšas susigrąžino, tai politikas jokio nusižengimo nepadarė. Iš šešių posėdyje dalyvavusių Etikos komisijos narių, trys balsavo už tai, kad tyrimas būtų pradėtas, vienas susilaikė, o du - Etikos komisijos pirmininkė L. Norkaitienė ir Smalininkų bendruomenės centro pirmininkė Vanda Stonienė pasisakė prieš.
 
 
 
 
Skundo netirti nutarė pirmininkė
 
 
 
 
Spalio 18 d. Etikos komisijos posėdžio protokole rašoma, kad sprendimas bus priimtas kitame posėdyje. Jis buvo numatytas spalio 20 d.
 
 
 
 
Tačiau spalio 20 d. L. Norkaitienė susirinkusiems Etikos komisijos nariams pranešė, kad sprendimas netirti skundo tyrimo jau priimtas. "Savivaldybės tarybos darbo reglamentas ir Etikos komisijos nuostatai numato, kad tai atvejais, kai balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Aš balsavau prieš",- susirinkusiems komisijos nariams paaiškino L. Norkaitienė.
 
 
 
 
Liberalsąjūdietė yra ne tik R. Juškos bendražygė, bet ir jo rinkimų štabo vadovė, todėl Etikos komisijos nariai suabejojo, AR priimant sprendimą Etikos komisijoje pirmininkė neturėjo nusišalinti. "Kodėl man reikėjo nusišalinti? Juk svarstėm tai ne rinkimų klausimą?"- stebėjosi L. Norkaitienė.
 
 
 
 
Vis dėlto atrodo, kad vieši ir privatūs Etikos komisijos pirmininkės interesai šįkart galėjo negražiai susipinti. L. Norkaitienė yra informacinių technologijų įmonės "Lanmeta" savininkė ir vadovė, o šioje įmonėje buvo pagaminta visa R. Juškos rinkimų kompanijos agitacinė medžiaga - vien plakatų atspausdinta 2 tūkst. egz. Ant L. Norkaitienės sodybos tvoros buvo iškeltas ir pats didžiausias agitacinis stendas su R. Juškos atvaizdu. Reikia manyti, ne už dyką.
 
 
 
 
O ir kur kas didesnio atlygio L. Norkaitienei ilgai nereikėjo laukti. Dar nespėjus patvirtinti Seimo rinkimo rezultatų, R. Juška paskelbė, kad Liudmila taps Seimo nario padėjėja - tai reiškia, kad jai bus mokamas atlyginimas. Ar dėl to nevertėjo stengtis apsaugoti nuo skandalo į Seimą kandidatuojantį bendražygį?
 
 
 
 
Etikos komisijos sprendimo niekas neapskundė - laimėjus R. Juškai rinkimus, nutilo net ir patys principingiausi Jurbarko politikai. Tačiau jei suderinami akivaizdūs partiniai, piniginiai ir darbiniai interesai, tai kas tuomet Jurbarke nesuderinama?
 
 
 
 
Liberalai tik iš pašaukimo
 
 
 
 
Ir dar vienas keistas sutapimas. "ŪP" paprašius pateikti spalio 18 d. Etikos komisijos posėdžio, kuriame vyko balsavimas dėl R. Juškos poelgio, garso įrašą, paaiškėjo, kad jo perklausyti neįmanoma, nes įrašas nekokybiškas. Mero sekretoriato vadovė Genė Gudaitienė teigia, kad darbuotoja, kurios patirtis skaičiuojama dešimtmečiais, blogai įjukdė diktofoną.
 
 
 
 
Tarsi pats nelabasis savivaldybėje visiems iš eilės prieš Seimo rinkimus koją kaišiojo..
 
 
 
 
Jei tokion istorijon būtų patekęs bet kuris kitas politikas, būtų galima patikėti, kad įvyko nesusipratimas: žmogus nežinojo, kad turint nedarbingumo lapelį, dirbti ir už tai gauti atlygį negalima.
 
 
 
 
Bet R. Juška administracinį darbą dirba nuo 1989 metų, daugiau nei šešerius metus dirbo rajono meru, todėl įstatymus žino geriau nei bet kuris kitas savivaldybės darbuotojas. Tai gal ne be reikalo Jurbarke juokaujama, jog liberalais tampama tik iš pašaukimo?
 
 
 
 
Autorės nuotrauka:
 
 
 
Seimo nariu tapęs liberalcentristas Ričardas Juška ir jo rinkimų štabui vadovavusi, o dabar ir padėjėja tapusi partijos bičiulė Liudmila Norkaitienė atrodo neišskiriami, todėl būtų keista, jei Etikos komisijos pirmininkė neturėtų interesų išsukti savo bičiulį nuo skandalo.
 
 
 
"ŪP" informacija.
Contact form

 

xxxx 2016-11-21 23:17:31 IP: 78.62.26.64

Lauk tokį brudą iš seimo ir tegul pinigus grąžina.

 

Ir vėl jūs duodat vaizdų 2016-11-21 16:27:17 IP: 212.117.23.103

Žinot ką man primena jūsų straipsniai? :D XOXO GOSSIP GIRL :DDD

 

Domas 2016-11-21 12:42:32 IP: 78.63.230.128

Laukiam nesulaukiam kol šitas š..o gabalas pradės nagus kišti prie didesnių sumų

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144