2019-05-27, pirmadienis, 04:08.     Šiandien Jurbarke saulė teka 05:02, leidžiasi 21:47, dienos ilgumas 16:45.

Fiktyvios sutarties pagalba iššvaistytos lėšos teisėsaugininkų neliko nepastebėtos

2018-07-22, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Fiktyvios sutarties pagalba iššvaistytos lėšos teisėsaugininkų neliko nepastebėtos

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu, dokumentų suklastojimu, turto iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti buvusiam UAB „Šakių vandenys“ direktoriui V. L. ir privačios uždarosios akcinės bendrovės direktoriui R. A.

 

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad 2014-ųjų spalio mėnesį privačios uždarosios akcinės bendrovės direktorius R. A. su UAB „Šakių vandenys“ direktoriumi V. L. susitarė imituoti civilinį sandorį tarp jų vadovaujamų įmonių. Sandoris fiktyviai sudarytas dėl Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimo. Jo metu, kaip įtariama, sudarytos sąlygos už realiai neįvykdytus privačios uždarosios akcinės bendrovės darbus jai pervesti lėšas ir taip iššvaistyti svetimą – UAB „Šakių vandenys“ priklausantį didelės vertės turtą.

 

Tyrimo metu gauta duomenų, kad vykdydamas susitarimą su privačios bendrovės direktoriumi, buvęs „Šakių vandenys“ direktorius piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, viršijo įgaliojimus, klastojo dokumentus. Šie dokumentai neteisėtai patvirtino Šakių miesto vandens gerinimo įrenginių remonto darbų atlikimą. Tokiu būdu, padedamas bendrininko, V. L., kaip įtariama, pervedė UAB „Šakių vandenys“ lėšas už darbus, kurių privatus ūkio subjektas neatliko. Tokiais savo veiksmais kaltinamasis, kaip įtariama, iššvaistė didesnį nei 250 MGL (daugiau nei 70000 eur vertės) turtą. Didelę žalą patyrė UAB „Šakių vandenys“ ir Šakių rajono savivaldybė.

I

kiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

 

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už padarytas nusikalstamas veikas kaltinamiesiems gresia bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

 

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

 

                                                                                                     Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
                                                                                                       vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė (Kaunas)


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai