2020-07-06, pirmadienis, 16:15.     Šiandien Jurbarke saulė teka 04:59, leidžiasi 22:05, dienos ilgumas 17:5.

Apdovanoti tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai

2015-05-11, paskelbė www.mano Radviliskis.lt
Apdovanoti tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai

Gegužės 8 dieną Susisiekimo ministerijoje apdovanoti 44-ojo tarptautinio epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo nugalėtojai. Šiemet mokiniai rašė laiškus tema „Parašyk laišką, kokiame pasaulyje nori užaugti“.

 

 

Iš nacionaliniam etapui atsiųstų 107 rašinių komisija išrinko 10 geriausių. Konkurso laureatams įteikti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomai ir organizatorių dovanos.

 

 

Paties geriausio laiško autoriumi išrinktas Trakų rajono Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos mokinys Rytis Zakševskis (mokytoja Augenija Markauskienė). Ryčio rašinys, išverstas į prancūzų kalbą, bus išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur jį vertins tarptautinė komisija. Tarptautiniame konkurso etape dalyvauja mokiniai iš viso pasaulio.

 

 

Antroji vieta skirta Ignalinos rajono Dūkšto mokyklos mokinei Sigitai Juravičiūtei (mokytoja Silva Žiliukienė) ir Kamilei Danielevičiūtei iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos (mokytoja Rasa Bublaitienė).

 

 

Trečiosios vietos laimėtojais paskelbti Dija Emilija Onusaitytė iš Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokykos (mokytoja Rima Šlivinskienė), Varėnos r. Matuizų vidurinės mokyklos mokinys Rytis Skamarakas (mokytoja Vilma Pavalkienė) ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos mokinė Ema Čibirkaitė (mokytoja Rita Lozoraitienė).

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštais apdovanoti: Agnė Jašinskaitė iš Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijos (mokytoja Violeta  Kriščiūnienė), Linas Daugėla iš VšĮ Pranciškonų gimnazijos (mokytoja Daiva Ataitė), Erika Alijošiūtė iš Jurbarko r. Raudonės pagrindinės mokyklos (mokytoja Elena Elzbergienė) ir Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinė Rosita Jasaitytė (mokytoja Danguolė Juodžbalienė).

 

 

 

Laimėtojus sveikinęs susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, džiaugėsi, kad yra jaunų žmonių ir juos ugdančių mokytojų, kurie vis dar rašo laiškus ir puoselėja lietuvių kalbą. „Kol bus gyva lietuvių kalba, tol mes būsime išskirtiniai visame pasaulyje“,  – įsitikinęs susisiekimo ministras.

 

 

Susirikusius pasveikino ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Gitana Viganauskienė. „Šis konkursas – labai gražus partnerystės tarp švietimo institucijų, Susisiekimo ministerijos ir kalbos žinovų pavyzdys. O šias visas grandis jungia vaikai, kurie šiandien yra svarbiausi, nes jų požiūris ir mintys keliaus toliau – į Europą ir visą pasaulį. Linkiu jiems sėkmės, o mokytojams dėkoju už pastangas ugdant meilę kalbai“, – sakė G. Viganauskienė.

 

 

Mokinių rašinius apžvelgė vertinimo komisijos pirmininkė Lietuvos Edukologijos universiteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros docentė Gitana Vanagaitė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Bendrojo skyriaus vedėja Aurelija Dvylytė. A. Dvylytė sakė, kad konkursui pateikti mokinių laiškai buvo sklandūs ir įdomūs, o šių metų tema leido mokiniams atskleisti savo požiūrį į pasaulį, baimes ir lūkesčius, džiaugsmus ir skaudulius. Buvo įdomus ne tik laiškų  turinys – konkurso dalyviai atskleidė, kad moka pasakoti, sklandžiai reikšti mintis, valdyti žodį. „Esate įžengę į kūrybos pasaulį, todėl linkiu, kad kūrybos, rašymo poreikis jūsų nepaleistų ir teiktų džiaugsmą, o jūs vis meistriškiau naudotumėtės kalbos turtais ir puoselėtumėte gimtąją kalbą“, – mokiniams linkėjo A. Dvylytė.

 

 

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso partneriai – Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos edukologijos universitetas ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

 

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoJurbarkas.lt

Redakcija:

mob. (8 616) 35 444
e.p. info@manojurbarkas.lt


Jurbarkas


mob. (8 616) 14 144